ЗДО

Одним із основних напрямів державної освітянської політики в Україні, зокрема і на території нашої громади, визнано модернізацію системи дошкільної освіти з урахуванням принципів демократизації, гуманізації, індивідуалізації педагогічного процесу. В основу покладено пріоритетність дошкільної ланки в єдиній національній системі неперервної освіти, а основним завданням визначено забезпечення особистісного зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, здібностей, індивідуальних особливостей фізичного і психічного розвитку.

На території громади проживає багато дітей дошкільного віку, бо наша громада межує з м.Києвом і тому стрімко набирає обертів заселення території молодими сім'ями. Для даної категорії дітей створено мережу з 7 закладів дошкільної освіти: 2 комунальних дошкільних закладів освіти ( с.Гатне «Умка» з площею у 319 кв.м і у с.Віта - Поштова «Казка» - 1180 кв.м) та 5 приватні освітні заклади, які мають освітню ліцензію.

Навчання та виховання дітей здійснюється за програмою, яка повною мірою забезпечує реалізацію особистісно - орієнтованої моделі дошкільної освіти. А сама освітня робота закладів дошкільної освіти відповідає основним вимогам Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.

Харчування вихованців у закладах дошкільної освіти  здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Постанова КМУ від 24.03.2021 р. № 305 “Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку”

Згідно з рішенням сесії Гатненської сільської ради з 1 січня 2022 року гранична вартість харчування одного дітодня в ЗДО становить для дітей – 90 гривень.

Батьківська плата за харчування у закладах дошкільної освіти починаючи з січня 2022 року становить 100% від вартості харчування на день. Разом з тим, з метою забезпечення харчуванням дітей соціально - незахищених  категорій, у закладах дошкільної освіти сесією сільської ради затверджено пільги.

Дошкільна освіта закладів освіти ТГ постійно знаходиться в пошуку нових досягнень та пріоритетних перетворень.

Головними завданнями територіальної громади є:

• забезпечення стабільного функціонування мережі закладів дошкільної освіти сільської ради;
  • покращення навчально - методичної та матеріально - технічного забезпечення закладів дошкільної освіти за рахунок бюджету селищної ради;
  • побудова нового садочку у с.Гатне на 280 місць і запуск його у найближчі 2 роки.

Комунальні заклади дошкільної освіти здійснюють освітньо - виховну діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний заклад, Статуту ДНЗ, Базового компоненту дошкільної освіти, санітарного Регламенту. Зміст дошкільної освіти в межах Базового компоненту в ЗДО у 2022-2023 навчальному році визначався освітньою програмою «Дитина» (нова редакція). Протягом навчального року всі працівники ЗДО постійно підвищують педагогічну майстерність, приймаючи участь у роботі методичних об'єднань, педагогічних майстерень. Форми роботи в зв'язку з карантинними обмеженнями та воєнним станом переважно відбувались в режимі змішаного навчання . Науково-методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечується різноманітними формами методичної роботи.

ЗДО "Казка"

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД - ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ДИТЯЧИЙ САДОК) «КАЗКА» Гатненської сільської ради розпочав свою роботу  з вересня 2021 року

08:07 06.06.2023

ЗДО "Умка"