У рамках проєкту «Відкритий освітній простір» 27 березня 2024 року на базі Юрівського ліцею відбулася зустріч  освітян Гатненської, Чабанівської та Феодосіївської громад. Тема зустрічі «Реорганізація закладів освіти: реалії та можливості».

Дата: 28.03.2024 14:17

Сьогодні в Україні відбувається процес реорганізації закладів освіти, відповідно до нового Закону «Про повну загальну середню освіту». Шкільна освіта буде поділятися на три рівні: початковий (1-4 роки навчання, початкова школа), базовий (5-9 роки навчання, гімназія), старша профільна школа (10-12 роки навчання, профільні ліцеї). Загалом таке реформування потрібне для того, щоб у закладів освіти з’явилося більше можливостей для надання якісних освітніх послуг. Реформа має стартувати так, щоб профільні предмети у ліцеї викладали кращі вчителі. Суть реформи старшої школи: випускник 9-го класу має зробити вибір – академічний ліцей чи професійна освіта.

Учасниками заходу були керівники управлінь (відділів) освіти, спеціалісти  управлінь (відділів) освіти, директори, заступники директорів та бухгалтери закладів освіти, а також запрошені гості.

Доповнила виступ більш детальною інформацією щодо реорганізації закладів освіти Кибенко Людмила Олександрівна - заступник директора департаменту  – начальник управління освіти, науки та інноваційної діяльності, яка надала професійні поради, враховуючи особливості пристоличного розташування наших громад.

На зустрічі обговорили такі питання:

• реорганізація закладів освіти, запровадження трирічної профільної середньої освіти;
  • організація бухгалтерського обліку, фінансова автономія закладів освіти;
  • нові форми та методи національно-патріотичного виховання;
  • цифровізація діяльності закладів освіти. Переваги та проблеми.

Зустріч відбулася у формі діалогу та обміну досвідом.