Дошкільна освіта

Закони України

Накази:

№ 1561 від 12.12.2019 року

Про організацію та проведення у 2020 році моніторингового дослідження якості дошкільної освіти з використанням міжнародної методики ECERS (Early Childhood Education Rating Scales)

№ 1070 від 05.08.2019 року
Про затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері дошкільної освіти

№ 111 від 01.02.2019 року
Про створення робочої групи щодо розроблення і затвердження Концепції забезпечення якості ​дошкільної освіти

Листи:

Лист МОН № 1/9-59, Профспілки працівників освіти і науки № 02-8/100 від 30.01.2020 року
Щодо тривалості щорічної основної відпустки вихователів закладів дошкільної освіти у 2020 році

Лист МОН № 1/9-765 від 12.12.2019 року
Щодо організації медико-педагогічного контролю на заняттях з фізкультури в закладах дошкільної освіти

Лист МОН № 1/9-766 від 12.12.2019 року
Щодо комунікації з дітьми дошкільного віку з родин учасників ООС/АТО, внутрішньо переміщених осіб та організації взаємодії з їхніми батьками

Лист МОН № 1/12-5828 від 01.11.2019 року
Щодо тривалості щорічної основної відпустки педагогічних працівників

Лист МОН № 1/9-419 від 02.07.2019 року
Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році

Лист МОН № 1/11-1491 від 14.02.2019 року
Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти

Готуємось до першого дня дитини у садку. Що варто зробити заздалегідь аби перший день у садку був для дитини гарним досвідом, а не стресом?

Команда підтримки реформ МОН підготувала рекомендації для батьків щодо адаптації дитини до дитсадка.

Щоб адаптація була простішою, варто починати її ще до початку навчання. За 1-2 місяці варто:
1. Розповідати про садок в ігровій формі або через казку. Пограйте зі своїм малюком його улюбленими героями, змоделюйте перший день у садку: кого іграшка чи тваринка зустріне, з ким подружиться, які емоції відчуватиме.
2. Пояснювати розпорядок дня всієї сім’ї та дати зрозуміти, чим займатимуться батьки, поки дитина в дитсадку. Для старших дітей актуальною може бути розповідь про те, що для малюків садок – це як робота для батьків.
3. Показати будівлю дитсадка та територію навколо нього. Кілька разів пройтись цим маршрутом, погуляти поруч, щоб дорога до садка стала знайомою для дитини.
4. Говорити правду: не варто прикрашати дійсність та обіцяти, що в дитини завжди буде дуже веселий настрій чи завжди буде улюблена їжа. Розказувати, що буде цікаво, будуть друзі тощо. Проговорити, що емоції можуть бути різні: буде і радісно, а інколи і сумно.
5. Придумати ритуал прощання: обійми, кулачок, гасло тощо.

6. Запевнити дитину, що Ви щодня забиратимете її з дитсадку.

МОН та ЮНІСЕФ Україна рекомендують матеріали для вихователів, які можна використати у роботі з дітьми дошкільного віку:

1. брошура: uni.cf/2TE3JWT

2. відео: bit.ly/36dHGv9

3. вебінар для вихователів: bit.ly/36nAiNS.

• Серія коротких мультфільмів про правила особистої гігієни, зокрема про миття рук, умивання, миття посуду тощо: bit.ly/36gJjbi

Плакати для дітей щодо дотримання карантинних норм: bit.ly/2ZzyNui.

МОН України